O nás

OFčí sýry s F, to je naše originální značka. Sýry jsou ručně vyrobeny z čerstvě nadojeného mléka ovcí plemene Lacaune, žijících ve volném chovu na statku rodiny Hrdličkových z Brníčka u Zábřeha. Celoročně máme jedinečnou 100% ovčí brynzu, která je od jara vakuována, chlazena a uskladněna. Ochutnat po celý rok můžete také zrající sýr Brníčko z ovčího mléka. Dále v eshopu nabízíme sezónní druhy. Přibližně od Velikonoc do Dušiček je všechno ovčí, po zbytek roku kravské. Zastihnout nás můžete osobně na farmářských trzích v Olomouci, ŠUmperku a Šternberku, nebo na statku v Brníčku. Rozvoz nabízíme ve městech Olomouc a Brno.
Těšíme se na viděnou a přejeme dobrou chuť.

Zimní kravské sýry, ovčí brynza, ovčí zrající Brníčko, ovčí zrající Konopáč

Jako každý rok i letos v listopadu ukončujeme ovčí dojnou sezónu a zahajujeme zimní přechod výroby na kravské mléko. Výroba čerstvých a uzených sýrů u nás probíhá jednou za 14 dní, proto prosím počítejte s delší dodací lhůtou. Termíny pro objednání do konce roku si můžete přečíst v záhlaví titulní strany našeho eshopu. Brynzu z ovčího mléka a zrající sýry je možné objednávat kdykoliv, expedice od nás následuje po zaplacení objednávky vždy ve středu.

Cannafest v Praze

Třídenní festival a prodejní veletrh, který se věnuje téměř výhradně konopí a výrobkům z něj. Přivezeme letos opět točenou konopnou kombuchu (po našem KoNbucha). K tomu se rýsuje nová spolupráce se sektem Sativa sparkle, na jehož stánku bude nakrájený čerstvý Konopáč, k občerstvení chuťových buněk.

Doubravský dvůr

Milí přátelé, dovolte nám oznámit skvělou zprávu o nové spolupráci. Známe se již léta, a nyní máme tu čest dodávat naši ovčí brynzu a ovčí zrající sýr Brníčko do krásné prodejny v Doubravském dvoře u Litovle. Nákupem podpoříte činnost obou statečných zemědělců, děkujeme.

Tržnice a prodej v Olomouci

Z důvodu nemoci se s Vámi na olomoucké Tržnici znovu shledáme opět na jaře. V centru můžete naše ovčí a kravské výrobky jako obvykle zakoupit v prodejnách To pravé z Moravy, Zdravá výživa u Milušky a v Gruntu u pana Vlka. Na Nových Sadech pak v prodejně Farma Blatec a ve Slavoníně u pana Svobody: Be chef. V případě, že nenaleznete co hledáte, volejte prosím a my se pro vás rozkrájíme.

Živá půda vydala článek o nás

Zajímá vás, jak to všechno začalo, a jak to u nás na statku vypadá? Rozhovor s Michalem Hrdličkou si můžete přečíst na stránkách "Živá půda", pro zobrazení stačí kliknout na nadpis.

Jehňátka už se pasou a Konopex se blíží

Zatím se u nás zima drží, dnes má v noci ještě mrznout, přesto nezadržitelně zahajujeme ovčí dojnou sezónu. Kromě blížících se farmářských trhů v Šumperku a Olomouci, máme tu čest se opět prezentovat na veletrhu Konopex v Ostravě. Budeme vystavovat a ochutnávat naše sýry s konopným semínkem, které mají stáří 6-8 měsíců a dovezeme i čerstvé a uzené Konopáče z prvního ovčího mléka. Těšíme se na všechny.

Změny v cenách za dopravu

Pomalu se nám blíží podzim a s ním i konec dojné sezóny. Vzhledem k nárůstu cen za pohonné hmoty a navýšení cen ze strany dopravců, jsme nyní také přistoupili ke změnám našich cen za dopravu. Věnujte prosím pozornost hodnotě objednávky, která výši ceny za dopravu ovlivňuje. V případě potřeby mi prosím volejte na 732 623 930, ráda vše objasním. Děkujeme za Vaši přízeň a pochopení.

Pastva se zelená a ovčí sýry míří k vám na talíř

A je to tady, ovčí dojná sezóna je zahájena. První sýry už jsou v lednicích v Olomouci, v Brně i v Ostravě. K tomu je ve sklepě ještě úžasně vyzrálá brynza a v tuto chvíli už 8 měsíců starý sýr Brníčko, mňam. 

Konopex Ostrava

Dveře do světa konopí se letos v Ostravě otevřou 22. dubna. Sýr Konopáč najdete na stánku 22. V trojhalí Karolína budeme krájet a ochutnávat až do něděle 16.20hod.

Naše sýry v dalších městech

Máte to k nám na statek daleko? Kromě Olomouce můžete naše sýry ochutnat díky našim skvělým obchodním partnerům také v Lošticích (Tvarůžková kavárna), v Prostějově (Vitamín), ve Štětovicích (Zlatá farma), nebo v Brně (Dobrej Špajz, Dešťovka, Potraviny Holánek, Na Lontu, pekárna v Komíně). V Ostravě je to pak náš milovaný Sheepshop. Přejeme dobrou chuť!

Stránka 1 z 2 - 18 položek celkem