Přes zimu naše ovce odpočívají, takže čerstvé ani uzené ovčí sýry nenabízíme. Zrající ovčí sýr Brníčko, výborná 100% ovčí brynza i zrající kravská Gouda jsou pro Vás připravené denně. Nově můžete kromě zakoupení sýrů darovat také poukázku na originální zrající ovčí sýr Konopáč, tak jak ho znáte třeba z veletrhů Cannafest a Konopex, které se v loňském roce nemohly konat.
  • 1 z 2

Sýr Konopáč jemně uzený

 

Sýr z kravského mléka, krátkou chvíli uzený, plněný konopným semínkem a ozdobený skutečným listem.

Dostupnost Zvolte variantu Na dotaz Na dotaz Skladem
Varianta
Můžeme doručit do
8.3.2021 8.3.2021 8.3.2021
290 Kč 500 Kč 60 Kč od 60 Kč
   
Kategorie Z kravského mléka
Záruka spotřebujte do 14 ti dní
 

Uzený sýr, který se hodinku nahříval ve studeném kouři. Doplněný křupavým konopným semínkem a zeleným listem.Tato varianta základního čerstvého Konopáče obsahuje ovčí, nebo kravské mléko, konopné semínko, sůl a syřidlo. Vůni dodává původní dřevěná udírna a její studený kouř.

Od Velikonoc do Dušiček jej vyrábíme z mléka dojnic plemene Lacaune, které chováme volně na našich pastvinách v podhůří Jeseníků.
V zimě, kdy naše ovce odpočívají používáme mléko kravské.
Pojmenovali jsme ho Konopáč, protože jeho náplní je konopné semínko a konopný list z darů naší země, dále už jen trocha soli a syřidlo.


Tato varianta jemně uzeného čerstvého sýra je originálem, který vznikl na statku Brníčko za dlouhých zimních večerů. Brzo bude slavit 10 let.
Od té doby je přítomen na všech konopných akcích, veletrzích a přednáškách, a rád se účastní také narozeninových mejdanů nebo svateb.
Sýr Konopáč podporuje šíření jedlého konopí. Naši příznivci mají několikrát ročně možnost vyměnit vylisované listy uložené v herbáři za sýr v akci "Lisuj listy". 
Tento web používá soubory cookie. Dalším procházením tohoto webu vyjadřujete souhlas s jejich používáním.. Více informací zde.