Přejete si uspořádat zážitkovou ochutnávku? Originální sýrový dort na narozeniny, nebo na svatbu? Přejete si sýr, který zrovna nevidíte v naší nabídce, zavolejte nám prosím na tel. 732 623 930, a my se pro Vás rozkrájíme:)
  • 1 z 2

Sýr Konopáč čerstvý

 

Čerstvý odkapaný sýr z ovčího mléka, plněný konopným semínkem a ozdobený skutečným listem. Od Velikonoc až do Dušiček. V zimě z kravského mléka.

Dostupnost Zvolte variantu Na dotaz Na dotaz Skladem
Varianta
Můžeme doručit do
14.12.2022 14.12.2022 14.12.2022
340 Kč 650 Kč 70 Kč od 70 Kč
   
Kategorie Z kravského mléka
Záruka spotřebujte do 14 ti dní
 

Od Velikonoc do Dušiček jej vyrábíme z mléka dojnic plemene Lacaune, které chováme volně na našich pastvinách v podhůří Jeseníků.
V zimě, kdy naše ovce odpočívají, používáme mléko kravské.
Pojmenovali jsme ho Konopáč, protože jeho náplní je konopné semínko a konopný list z darů naší země, dále už jen trocha soli a syřidlo.


Tato varianta čerstvého sýra je originálem, který vznikl na statku Brníčko za dlouhých zimních večerů. Nedávno oslavil 10 let od prvního kousku.
Od té doby je přítomen na všech konopných akcích, veletrzích a přednáškách, a rád se účastní také narozeninových mejdanů nebo svateb.
Sýr Konopáč podporuje šíření jedlého konopí. Naši příznivci mají několikrát ročně možnost vyměnit vylisované listy uložené v herbáři za sýr v akci "Lisuj listy".