Letos už jsme ukončili dojení oveček. Čerstvé, uzené a pařené sýry pro vás od 21. listopadu rádi připravíme v kravské variantě. Zrající ovčí sýr a ovčí brynza z našeho sklepa jsou Vám plně k dispozici po celý rok. Jen u nás můžete koupit originální sýr Konopáč, tak jak ho znáte z veletrhů Cannafest a Konopex. U objednávek do 12. prosince garantujeme dodání do Vánoc.
  • 1 z 2

Oštěpek

2 hodnocení
 

Pařený, do formy ručně mačkaný a nakonec intenzivně uzený ovčí sýr (od Velikonoc do Dušiček). V zimě vyrábíme jen z kravského mléka.

Dostupnost Zvolte variantu Skladem Momentálně nedostupné
Varianta
Můžeme doručit do
9.12.2021 -
110 Kč 210 Kč od 110 Kč
   
Kategorie Z kravského mléka
Záruka spotřebujte do 3 týdnů
 

Oštěp, jak mu říkáme zkráceně, ten nám dává hodně zabrat. Na jedno dopoledne zaměstná šest rukou a na den a noc ještě vládce udírny.
Nejprve je pařený v horké vodě, pak z něj za tepla vymačkáme většinu syrovátky a natlačíme jej do dřevěných forem se vzorem. Zlatá barva a vrzající struktura jsou žádoucí charakteristikou tohoto oblíbeného sýra. Obsahuje ovčí mléko, sůl a syřidlo.

Důležité upozornění. Od Dušiček do Velikonoc vyrábíme čerstvé a uzené sýry pouze z mléka kravského.
V zimním období naše ovečky i lidé odpočívají.

 
Tento web používá soubory cookie. Dalším procházením tohoto webu vyjadřujete souhlas s jejich používáním.. Více informací zde.